Używane maszyny na budowę – informacje

Szybkie wykonanie budowlanych prac często jest uzależnione od posiadania odpowiedniego sprzętu. Oczywiście można robić wszystko ręcznie za pomocą łopaty, ale czas robót byłby przeważnie zbyt długi, a jakość wykonania nie zawsze odpowiednia.

Dlatego też do wszelkich prac przy wyrównywaniu terenu i pracach ziemnych wykorzystuje się profesjonalne sprzęty, które w rękach sprawnego operatora poradzą sobie z każdym zadaniem. Przy dużych budowach przemysłowych, szczególnie przy różnych autostradach i ulicach bardzo często są używane spychacz. Są to urządzenia które służą przeważnie do przesuwania i wyrównywania podłoża ziemnego, zaliczane są do kategorii cięższych maszyn budowlanych.kliknij tu akumulatory 55 ah akumulatory 55 ahTypowy spychacz składa się z solidnej stalowej ramy, do której z przodu jest przymocowany stalowy lemiesz. Typowy spychacz ma zamontowany silnik wysokoprężny i z reguły posiada gąsienice doskonale radzące sobie w trudnym terenie.

koparka

Autor: mattbuck4950
Źródło: http://www.flickr.com/photos/mattbuck007/2868259773/sizes/l/

Na niewielkich placach budów ciężkie spychacze są niezbyt często wykorzystywane, najczęściej do przygotowania terenu przed dalszymi pracami. A do dalszych robót używane jest kolejne urządzenie, czyli koparko ładowarka. Sprzęt ten łączy dwie funkcje, to znaczy umiejętność załadunku piasku i ziemi na niedużą odległość i kopanie różnych rowów. Na jednej stronie maszyny jest zamontowana łyżka podwieszona na siłownikach, służąca do załadunku ziemi, a w tylnej części jest najczęściej łyżka koparki na składanym, długim ramieniu, która umożliwia kopanie w odległości kilku metrów od miejsca postoju.

Dzięki tego typu wyposażeniu koparko ładowarki są uniwersalnymi sprzętami, radzącymi sobie z dużą częścią typowych prac w budownictwie. Lecz najczęściej łyżka takich maszyn ma sporą szerokość, a one same są dość duże, więc nie za każdym razem da się nimi wjechać w węższe miejsce. W takich przypadkach zdecydowanie lepiej sprawdzać się będzie nieduża minikoparka, idealna w ciasnych miejscach i przy niewielkich wykopach. Jeżeli zaś należy zrobić coś na większej wysokości, to w takich sytuacjach najbardziej odpowiednie mogą być ruchome, oferowane najróżniejszych wersjach i modelach.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,