Dobry filtr kabinowy w samochodzie – komfort jazdy i dbałość o zdrowie

W aucie spędzamy często dużo godzin w tygodniu. Należy zadbać, żeby jazda była nie tylko wygodna, ale także nie wpływała źle na nasze zdrowie.

filtry do auta

Autor: nakhon100
Źródło: http://www.flickr.com
W pojazdach, zwłaszcza tych z zainstalowaną klimatyzacją, bardzo istotną funkcję spełnia filtr kabinowy. Tworzy on barierę dla niechcianych substancji, jakie mogą się dostać do środka samochodu.

W czasie jazdy nierzadko czujemy jakieś niemiłe zapachy, jakie są zasysane spoza auta. Jednakże zamontowanie dobrego filtra kabinowego jest istotne nie wyłącznie z uwagi na komfort jazdy. Prawidłowo dobrany filtr powinien wstrzymywać dopływ niepożądanych pyłów i alergenów. Takie kryteria spełniają filtry Mann (oferta takich – ). Jazda samochodem ze złym filtrem kabinowym może skutkować reakcją alergiczną, bólem głowy, łzawieniem oczu albo atakiem astmy. Nie zapominajmy, iż powietrze, które dociera do środka auta poprzez kanały wentylacyjne, ma jakieś pięć razy tyle pyłów, gazów i alergenów niż powietrze spoza obszaru drogi.

Jeżeli przedstawiony artykuł Cię zafrapował, to bez zwłoki kliknij ten odnośnik, gdyż on też Cię zainteresuje – to bardzo użyteczna oferta!

Filtry Mann cechują się bardzo wysokim współczynnikiem blokowania alergenów, pleśni, różnorodnych bakterii i PM2.5. Jeśli dużo godzin spędzacie w samochodzie, poruszacie się w strefie o dużym zanieczyszczeniu powietrza i macie dzieci lub sami macie alergię, musicie szczególnie zatroszczyć się o klasę tych części. Powyżej wymienione wymogi spełniają też filtry Donaldson

Rzecz jasna, kiedy już zakupimy dobry filtr, to nie zapominajmy, iż są to elementy wymienne. Na trwałość filtra wpływa rzecz jasna środowisko, w którym jest wykorzystywany. Wilgoć bardzo skraca jego trwałość. Zasadniczo rekomenduje się wymienianie filtra raz na rok albo co około 15 tysięcy km. Zarówno filtry Donaldson, jak także filtry Mann są dostępne na polskim rynku, chociaż trzeba liczyć się z tym, iż będą sprowadzone na konkretne zamówienie. Naturalnie trzeba pamiętać o sprawdzeniu, czy konkretny filtr będzie pasował do modelu pojazdu. W dobrych sklepach internetowych pomoże nam wyszukiwarka, która po wpisaniu modelu samochodu i roku produkcji dobierze właściwy filtr.

Mamy nadzieję, że ten artykuł przekonał was, że filtr kabinowy to sprzęt, na którym nie warto oszczędzać.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,