Gdy przyjdzie czas naprawy auta

Warsztat naprawczy jest miejscem, w którym każdy kierowca przynajmniej raz był lub będzie. Samochody dość często ulegają rozmaitym awariom, a o niewielką kolizję czy stłuczkę bardzo łatwo.

Wybór miejsc świadczących tego rodzaju usługi jest w większości przypadków niezwykle duży, w każdej większej miejscowości można spotkać ich co najmniej kilka.

felga

Również oferowane usługi niejednokrotnie różnią się ze sobą, a ich poziom zróżnicowania jest bardzo duża. Serwisy wykonują więc różnorodne przeglądy, wymianę oleju oraz pozostałych elementów pojazdu, reperację urządzeń, czy też śrutowanie (Śrut do piaskowania dostarcza firma Wanmartex: ). Coraz częściej dostępna jest również regeneracja felg. Jest to usługa obecnie często pożądana, zatem dużo serwisów wprowadza ją do swojej oferty.

Podstawowe usługi warsztatoweserwisy samochodowe (przyczepka samochodowa producent) w większości przypadków dokonują napraw wszystkich typów samochodów osobowych, nierzadko również dostawczych. Można tam naprawić zepsuty silnik, wymienić amortyzatory oraz dokonać przeglądu wszystkich innych części mechanicznych pojazdu. Oprócz tego oferowane są usługi naprawcze części elektrycznych pojazdu, takich jak alternatory, światła czy nawet radio samochodowe. Praktycznie w każdym punkcie oferuje się usługi wulkanizacyjne, do których zalicza się zmianę opon, zarówno uszkodzonych jak i na przykład letnich na zimowe.

Naprawa felg

felga po renowacji

Niezwykle popularną usługą jest naprawa i konserwacja felg. Piaskowanie felg stalowych i aluminiowych ma miejsce za pomocą specjalistycznego pistoletu ze sprężonym powietrzem. Służy to skrupulatnemu oczyszczeniu uszkodzonej felgi, na przykład w sytuacji, gdy nabywa się używany samochód z nieznacznie zniszczonymi felgami. Istnieją serwisy jak na przykład przedsiębiorstwa wykonujące piaskowanie felg w Krakowie wykonujące jedynie tego rodzaju usługi. Umożliwiają zarówno wymianę felg na nowe, jak i regenerację oraz konserwację. Regeneracja odbywa się poprzez oczyszczenie, a następnie pokrycie felgi kilkoma warstwami substancji wypełniającej wgłębienia. Chromowanie jest zabiegiem o wiele bardziej kosztownym, daje jednak o wiele bardziej trwałe efekty. Kolejną często wykorzystywaną usługą jest pokrywanie felg farbą.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,