Interesujące rozwiązanie dla m.in. nowo powstałych firm spedycyjnych

Nie tylko duża część osób prywatnych nie mogłaby sobie pozwalać na kupno fabrycznie nowych samochodów. Niestety podobna formuła może dotyczyć również dużej części przedsiębiorców z branży spedycyjnej.

samochód

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie przedsiębiorstwa zazwyczaj dysponują o wiele bardziej znaczącym budżetem niż dla przykładu Pan X, lecz także pojazdy ciężarowe opony ciężarowe są relatywnie droższe.
Dla większej części przedsiębiorców, szczególnie takich, którzy dopiero od niedawna są w biznesie, kupno nowego ciągnika siodłowego renomowanej firmy jest poza zasięgiem ich finansowych możliwości. Jednak istnieje pewna alternatywa w formie kupna ciężarówki używanej. Nie jest to wcale żaden wstyd. Używana ciężarówka może być całkiem korzystnym pomysłem. Co ciekawe, działają tak nie tylko przedsiębiorstwa nowe i relatywnie niewielkie, lecz również te nieco większe. To często stosowany ruch, który ma na celu powiększyć park samochodowy za dosyć małą kwotę pieniędzy.
Pole działania jest bardzo szerokie. Podmioty mogą nabyć używaną ciężarówkę przy wykorzystaniu poleasingowych wyprzedaży, w komisach specjalizujących się w sprzedaży pojazdów ciężarowych albo zwyczajnie z ofert zamieszczanych w internecie. Kolejnym wyjściem jest zakup pojazdu z zagranicy.

W tego typu przypadku trzeba bardzo dokładnie zapoznawać się z treścią umowy kupna-sprzedaży, gdyż w razie wystąpienia dowolnych kłopotów, taka umowa okaże się podstawowym dokumentem, jaki byłby przedłożony w sądzie. Z tego też powodu kupowana przez nas ciężarówka powinna być jak najlepiej opisana w takiej umowie.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,