Jak funkcjonują przedsiębiorstwa świadczące usługę wynajmu aut?

Wynajmowanie aut w Polsce jest wiązane głónie ze sferami biznesowymi. Powszechnie uważa się, że koszt pożyczenia auta jest niemały, że nie ma to uzasadnienia finansowego. A koszty bynajmniej nie są nadzwyczajnie wielkie. W zasadzie koszt wynajęcia samochodu na dobę odpowiada mniej więcej kosztom zamawiania taksówki przez cały dzień. Lecz, w przeciwieństwie do usług korporacji taksówkarskich, auta z wypożyczalni najczęściej są nowe, lub bardzo świeże. Ponadto dużo osób najzwyczajniej lubi kierować, czego nie da się zrobić z taryfą.

wynajem aut:

Paleta wyboru spośród dużej ilości usług na rynku jest spory, pojawiła się bardzo duża konkurencja. Wypożyczalnie samochodów rzeszów mnożą się ostatnimi laty jak grzyby po deszczu. Dzięki dużej ilości usługodawców oferty są naprawdę niezwykle bogate i odpowiednie dla klientów. Można na przykład wypożyczyć samochód (zobacz uszczelniacz do opon) w jednym mieście, np. w miejscu lądowania naszego samolotu, a oddać w zupełnie innym mieście- tego rodzaju usługa nazywa się One Way. Można także poprosić o podstawienie samochodu pod wskazany przez nas adres, można także umówić się z wypożyczalnią na zwrot pojazdu w godzinach, w których biuro już nie pracuje. Może to być świetna usługa, jeśli potrzebujemy np. odwieźć się na lotnisko w oddalonym od naszego miejsca pobytu mieście, a samolot mamy w środku nocy.

A zatem jaki mamy wybór, jeśli chodzi o sam wachlarz pojazdów? Również tutaj firmy zajmujące się wypożyczaniem aut mają nam sporo do zaoferowania. Do wyboru mamy bowiem samochody z różnych klas, ze skrzyniami automatycznymi i manualnymi. Możemy wynająć małe, stylowe samochody miejskie, jak Fiat Panda czy Mini Cooper. Możemy też wybrać pragmatyczny, większy samochód jak Ford Focus czy Renault Megane, poczuć nieco więcej emocji w samochodach z nieco bardziej luksusowego segmentu jak Ford Mondeo czy Opel Insignia. Znajdziemy też 8 czy 9 osobowe busy, usportowione sedany jak Mercedes C czy wyposażone w mocne silniki SUV`y jak Volvo XC60. Wybór jest naprawdę duży, więc i tutaj nie odnajdziemy problemów.

Jeśli chodzi o kwestie formalne, przy wynajmie samochodu (wynajem aut kraków) będziemy potrzebowali mieć ze sobą dokument potwierdzający naszą tożsamość oraz, co niemal oczywiste, prawo jazdy- ważne przynajmniej od roku. Musimy mieć również skończone 21 lat. Sporo wypożyczalni wymaga zdeponowania kaucji, lub podania numeru karty kredytowej lub karty płatniczej, z której środki zostaną na czas wynajmu auta zablokowane. Oczywiście ich odblokowanie nastąpi natychmiast po tym, jak zwrócimy samochód.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,