Jak najlepiej rozwikłać problem pustych transportów?

Transport drogowy jest dość kosztowny, zakup i bieżąca obsługa pojazdów dużo kosztuje, paliwo również do tanich nie należy, a w czasie jazdy na prowadzących czeka niemało dodatkowych opłat. Jeśli się to wszystko posumuje, to może się okazać, że należy mocno się czasami natrudzić, żeby na tego typu biznesie nie ponieść straty. Dużym kłopotem spedytorów są kursy bez ładunku. Zamówiony towar należy dowieźć do miejsca docelowego, które czasami może się znajdować na przeciwległym krańcu Europy, i do przebycia będzie parę tysięcy kilometrów.

załadunek chłodni

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

Za przewóz produktów klient płaci umówioną stawkę, która jednak z reguły nie pokrywa wydatków na powrót pojazdu do bazy, i jeżeli kierowca nie ma zagwarantowanego ładunku do dostarczenia w drodze powrotnej, to do takich zleceń być może trzeba będzie dołożyć.

Z tego też powodu każdej transportowej firmie zależy na tym, aby pojazd jak najmniej był pusty, ponieważ wówczas nie będzie on przynosił on żadnych zysków, a wręcz przeciwnie, do takich przebiegów najzwyczajniej się jeszcze dopłaca.

Niezwykle pomocne w rozwiązywaniu problemów z pustymi kursami ciężarówek są przeróżne internetowe strony transportowe. Giełdy takie są z reguły międzynarodowymi serwisami, do których dostępność mają firmy z większości krajów. Dzięki temu prawdopodobieństwo znalezienia zleceń jest znacznie większe, niż gdyby działały jedynie na jednym rynku. Idea takich serwisów jest niezwykle prosta.

Ciekawi Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło transport wrocław a odkryjesz tam interesujące informacje, które na długo zapamiętasz.

W jednej kategorii ogłoszenia dają kierowcy, którzy będą wracać daną trasą i będą mogli w drodze powrotnej coś dostarczyć, a druga grupa to firmy które posiadają wolne frachty i poszukujące kogoś, kto ich produkty dostarczy na miejsce docelowe. Najczęściej ogłoszenia dotyczą jednorazowych przejazdów, ale czasami zdarzają się także oferty które dotyczą dłuższej kooperacji.

Ogromną zaletą takich giełd jest szybkość wyszukiwania zleceń, sam kontakt pomiędzy zainteresowanymi stronami jest niezwykle szybki i firma, która przykładowo ma wolny ładunek do przewiezienia na przeciwległy koniec Europy w szybki sposób może znaleźć przewoźnika, jaki w dobrej cenie go przewiezie.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>