Międzynarodowy przewóz towarów – wyzwanie czy typowa działalność? Jak ułatwić sobie spedycję?

Wyobraźmy sobie taką opcję: producent wytworzył dla nas asortyment, ale wspólne stosunki z nim pozwalają jedynie na zlecenie transportowe na warunkach transportu Free on board, więc odpowiedzialność za wszystek przewozu od załadunku na łódź trafia do nas. W jaki sposób zmniejszyć płatności i jak najlepiej dowieźć ładunek do kraju?

Mamy tutaj kilka sposobów działania. Gdy producent wysyła zlecenie na własną rękę, czyli sam zatrudnia spedytora, który dostarczy towar, to możemy spodziewać się, że nasz transport (sprzedaż do Islandii a vat) kontenerowy trafi do Hamburga – czytaj więcej się z ofertą firmy itl-omega . Nie inaczej zdarza się, że agent określi dostawę prosto do polskiego portu, ale o wiele łatwiej jest im przeprowadzić transport przez Niemcy. W takiej sytuacji po kilku tygodniach dostaniemy dokumenty eksportowe wraz z oryginałami faktur, certyfikatów i listów przewozowych. I co wtedy? Bardzo dobrym pomysłem bywają odprawy celne w Hamburgu. Dzięki nim zaoszczędzimy sobie i zleconemu kierowcy sporo czasu. Przywożąc dostawę do clenia w zachodniej agencji w okolicy portu dostajemy komplet papierów z odprawy celnej w Hamburgu, jakie bez problemu są respektowane przez polskie działy księgowości.

transport

Autor: Train Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Po zakończeniu czynności nasz kierowca zabiera towar z magazynu agencji. Bardzo ważne, by sprawdzić wcześniej czy przypadkiem agent nie zgłosił konieczności wzięcia przez kierowcę ze sobą kilku europalet, które wymieni następnie na miejscu – itl-omega firmą godną zaufania . Zdarza się to w sytuacjach, gdy mamy transport kontenerowy częściowy i nasz asortyment jest tylko jednym z wielu. Generalnie trzeba przyznać, iż wparcie, kiedy przeprowadzamy odprawy celne w Hamburgu, jest bardzo duże. Zarówno ze strony agenta, jak również, zazwyczaj, od dostawcy. Ostatecznie jemu również zależy na tym, aby dowieźć nam towar w optymalny sposób. To także warunkuje czy ponowimy współpracę znów. Dlaczego? Nieraz pojawiają się problemy z niepełną listą przewozową lub pomyłkami na fakturze. Niestety agencje celne są dokładne i doszukają się wszelkich nieścisłości. Z jednej strony jest to męczące, jednak dzięki temu następnie nie mamy zupełnie żadnych kłopotów z odprawą jak również z księgowością.

Z owego powodu właśnie musimy mądrze wybierać sposób i trasę dostawy. Wybrane możliwości rozpiszmy kosztowo i wybierzmy tą optymalnie pożądaną zarówno finansowo, jak i w kwestii komfortu dla nas.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,