Szczegółowe zasady przewożenia leków w temperaturze kontrolowanej .

Transport leków powinien przebiegać zgodnie ze wszystkimi wytycznymi przewidzianymi przede wszystkim w odpowiednich ustawach dotyczących stricte tego typu operacji transportowych. W świetle przepisów artykuły medyczne nie mogą być traktowane jak innego rodzaju towary masowe.

Niezwykle istotne jest, aby skrupulatnie przestrzegać wszelkich wymogów czy zasad z tym związanych.
Transport w temperaturze kontrolowanej musi odbywać się bezpośrednio z punktu wysyłki do punktu odbioru. Jeżeli niezbędny jest przeładunek, musi mieć on miejsce w specjalnie do tego wyznaczonych warunkach. Produkty lecznicze powinny być umieszczone w odpowiednich zamkniętych opakowaniach lub też zbiorczych opakowaniach, jak również muszą być transportowane w odpowiednich warunkach. Oprócz tego konieczne jest dysponowanie całą dokumentacją transportową, w jakiej określona jest m.in. data dostarczenia towarów do miejsca docelowego. W przypadku niektórych produktów farmaceutycznych niezbędny jest specjalny transport chłodniczy do 3,5 tony.

Ze względu na zasady związane z transportem leków bardzo często okazuje się, iż firmy farmaceutyczne samodzielnie organizują specjalne pojazdy, za pomocą których możliwy jest transporttransport opony do wózka widłowegoi|leków]. Nie zawsze można zlecić to zadanie innemu przewoźnikowi.
Przewoźnik, który przewozi leki, musi perfekcyjnie znać wszystkie przepisy, które funkcjonują w naszym kraju i niezwykle odpowiedzialnie stosować się do nich. Transport towarów leczniczych niezgodny z aktualnymi przepisami prawa może prowadzić w ostateczności do poniesienia poważnych konsekwencji.

centrum logistyczne

Autor: Stockmann Group
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba także liczyć się z tym, że przewóz leków w niewłaściwych warunkach może wiązać się z różnymi zniszczeniami przewożonego towaru, co będzie wiązało się też z poważnymi stratami pieniężnymi. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby przewozić leki w odpowiednich pojazdach, odpowiednio zapakowane i w odpowiednich temperaturach. Dla bezpieczeństwa leków konieczna jest również prawidłowa wilgotność powietrza. W tym przypadku niezwykle ważne jest posiadanie koniecznych urządzeń pomiarowych.
Pamiętajmy, że nieodpowiednio przewożone leki mogą w przypadku jakichkolwiek zniszczeń zostać bezpośrednio skierowane do utylizacji, a to wiąże się z poważnymi kosztami. Warto zatem przestrzegać wszystkich obowiązujących przepisów. Dodatkowe informacje -> www

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>