W jaki sposób należycie zadbać o własny samochód, czyli parę słów o pielęgnacji czterech kółek

Właścicieli samochodów możemy podzielić na dwie grupy. Do pierwszej wchodzą pedanci, jacy są na myjni parę razy na tydzień. Drugą kategorię stanowią osoby, które nie przywiązująuwagi do czystości pojazdu. Najlepiej wypracować tak zwany złoty środek. Można, a nawet powinno się myć samochód. Nie wpadajmy przy tym w przesadę, bo – jak wiemy – „lepsze” jest wrogiem „dobrego”.

biały samochód

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Jakim sposobem umyć auto, by go nie porysować? W pierwszym rzędzie odpadną myjnie automatyczna, ponieważ są mało skuteczne. Nie dość, iż nie są w stanie doczyścić najbardziej brudnych części samochodu, to w dodatku istnieje duże prawdopodobieństwo, iż drobinki brudu zarysują lakier. Ciekawą możliwością jest w takim wypadku myjnia bydgoszcz – (myjnia samochodowa bydgoszcz) ręczna. Pamiętajmy jednak o tym, iż i w tym wypadku trzeba wziąć pod uwagę plusy oraz minusy. Myjnia ręczna, szczególnie, gdy mamy starsze auto, może źle wpływać na stan lakieru. W najbardziej ekstremalnym wypadku rezultatem może stać się odpryskiwanie lakieru. Z powyższych powodów wiele osób wybiera własnoręczne mycie czterech kółek. Za pomocą dobrych kosmetyków nasze auta będą wprost lśniące. Zyskamy także pewność, że nasze auta są w najlepszych rękach i nie spotka nas jakakolwiek przykra sytuacja – zobacz .

Odpowiednie kosmetyki samochodowe to podstawa. Podobnie sprawy się mają w przypadku ściereczek oraz innych szmatek. Mało kto wie, że najlepiej do mycia samochodu używać ściereczek z mikrofibry. Z jakiego powodu nie powinniśmy używać gąbki? Ponieważ gromadzi się na niej piasek, który może zarysować lakier. Na naszej liście zakupów muszą się znaleźć środki do czyszczenia aluminium. Są one bardzo istotne, gdy mamy aluminiowe felgi. Środki do czyszczenia aluminium sprawią, iż felgi będą lśniły. Nie zapominajmy o tym, iż kosmetyki samochodowe musimy dobrać z rozmysłem. Na pewno przydadzą się nam szampony, środki nabłyszczające, woski i powłoki zabezpieczające do lakieru. Ponadto należy kupić porządne kosmetyki samochodowe do środka auta. Mowa tutaj o pielęgnowaniu deski rozdzielczej oraz innych elementów. Samo odkurzanie może okazać się niedostateczne. Jak często trzeba myć samochód? Częstotliwość może być różna zależnie od poszczególnych pór roku. Jesienią i zimą należy czyścić pojazdy o wiele częściej.

myjnia

Źródło: http://www.morguefile.com/
Plucha, deszcz a także śnieg niekorzystnie wpływają na nasze samochody. Wiosną albo latem sprawa jest znacząco łatwiejsza. Mała ilość opadów atmosferycznych , piękna auta oraz dobre warunki mają wpływ na to, iż pojazdy są czyste o wiele dłużej. W efekcie auta możemy czyścić średnio raz na dwa tygodnie. Szczególnie, jeżeli posiadamy auto w białym lub innym jasnym kolorze. Jeśli nie zadbamy należycie o jego czystość, wtedy w każdej chwili możemy się spodziewać dowcipu żartownisiów, którzy na zabrudzonej masce napiszą: „Eksperyment NASA. Nie myć!”

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,