Wymiana oleju i sprzęgła: jedna z znaczących czynności w przypadku posiadania pojazdu

W każdym samochodzie wykorzystywane są rozmaite płyny eksploatacyjne. Dzięki nim możliwa jest bezproblemowa praca każdego auta. Do jednych z najważniejszych należy olej silnikowy.

W każdym aucie znajduje się kilka typów płynów o charakterze eksploatacyjnym.

wnętrze samochodu

Autor: InSapphoWeTrust
Źródło: http://www.flickr.com

Płyn hamulcowy, olej w skrzyni biegów oraz silnikowy zaliczane są do jednych z najbardziej znaczących, wpływających nie tylko na właściwą eksploatację samochodu, ale również na bezpieczeństwo osób korzystających z auta, doczytaj autoplusgarage.net. Każdy z wskazanych płynów powinien być okresowo uzupełniany oraz wymieniany. Wymiana oleju autopartner wymiana oleju ełk powinna być wykonywana w terminach zalecanych przez producenta określonego modelu samochodu. Średnio wymiana oleju powinna mieć miejsce po przejechaniu dziesięciu tysięcy kilometrów. Nie każdy kierowca w ciągu roku jeździ jednak tak dużo, by taką ilość wyjeździć. Wtedy olej wymienić trzeba raz w roku. Przy wymianie oleju nie należy zapomnieć, że powinno się wymienić również filtry. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów oleju. Jaki z nich będzie najwłaściwszy? W tym względzie również najkorzystniej jest kierować się tym, co zaleca producent samochodu.

samochód pod maską

Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z elementów, z których składa się każde auto jest sprzęgło. Jego budowa nie jest złożona, jest to jednak bardzo ważny element. Na jego żywotność w dużej mierze ma wpływ styl jazdy kierowcy.

Ruszając bardzo gwałtownie przyczyniamy się do jego błyskawicznego zużycia. Wymiana sprzęgła nie kosztuje mało. Do tego wymiana sprzęgła związana jest z koniecznością wyjęcia skrzyni biegów. Raczej więc nie uda nam się przeprowadzić tego samodzielnie. Do kosztów zakupu nowego sprzęgła należy więc doliczyć również koszty mające związek z jego wymianą w autoserwisie – zobacz informacje. Wielu kierowcom, głównie świeżo upieczonym, zdarza się spalenie sprzęgła. Do takiej sytuacji dochodzi najczęściej wtedy, kiedy przed ruszeniem nie pamiętają o tym, że trzeba zwolnić dźwignię ręcznego hamulca. Spalenie sprzęgła, które rozpoznać można po niemiłym zapachu w kabinie w kabinie to jeden z najczęstszych powodów jego wymiany. Można tego uniknąć nie zapominając o tym, że nie rusza się z zaciągniętym hamulcem ręcznym.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,