Co to jest detailing?

Najważniejszym etapem w pielęgnacji samochodu będzie jego mycie. Czyszczenie eliminuje luźne poplamienia z powłoki lakierniczej tj. pył, delikatne zabrudzenia drogowe, czy najgroźniejsze dla lakieru – odchody ptaków.

śnieg

Autor: WAN SA
Źródło: WAN SA
Detailing, czy z brytyjskiego car valeting, jest niezwykle dokładnym jak też rozbudowanym przebiegiem dogłębnego czyszczenia, polerowanie samochodów oraz woskowania czterokołowców, tak w środku jak także na zewnątrz. Główny zamysł to maksymalne podwyższenie zalet estetycznych a także wizualnych czterokołowca, zaś dbałość o szczegóły powłoki lakierniczej pomaga przedłużyć jej trwałość a także utrzymywać wygląd – niejednokrotnie lepszy, aniżeli po opuszczeniu salonu przez samochód. Detailing jest stosunkowo świeżą sferą w polskiej motoryzacji, jaka z każdym rokiem pozyskuje coraz to większą liczbę fanów, którzy tę sferę traktują jak pasję. Właściwe podejście do samochodu, pozwala nawet z dwudziestoletniego samochodu stworzyć nieśmiertelny wehikuł relacjonujący jego własną historię, a skutek pielęgnacji umie czasem wywołać zazdrość u pozostałych kierowców. Ładny dywaniki samochodowe to przede wszystkim troska o każdy, nawet najdrobniejszy detal. Każdy pojazd wymaga indywidualnego podejścia przez jego użytkownika ze względu na swój jedyny jak też niepowtarzalny charakter.

gospodarstwo

Autor: Jaroslav Dvorský
Źródło: http://www.flickr.com
Kosmetyka auta może być pasją na długie lata.

Kiedy lakier po umyciu jest szorstki w dotyku, a osuszanie samochodu ręcznikiem z mikrofibry jest uciążliwe, są to pierwsze objawy, iż lakier wymaga dogłębnego oczyszczenia. W takowym razie należy przeprowadzić czyszczenie robocze. W tym celu wykorzystywane są glinki – preparaty do usuwania smoły i zanieczyszczeń metalicznych.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,