Co to jest i jak działa klimatyzacja? Jakie są najbardziej poważne problemy z jej działaniem? Co dobrze wiedzieć?

Jednym z najistotniejszych wynalazków ludzkości była lodówka sprężarkowa. Pozwoliła ona na bezproblemowe przechowywanie żywności oraz leków i to przez długi czas. W pewien dzień ktoś mądry jednakowoż wpadł na pomysł, by takie coś móc instalować w aucie, żeby pasażerom korzystniej się podróżowało w upale. Od tamtej pory trudno sobie wyobrazić jeżdżenie samochodem bez klimatyzacji.

W ten sposób powstała klimatyzacja, jaka obecnie uważana jest za jeden z najbardziej istotnych elementów, który dba o nasze bezpieczeństwo. Dokładnie, mowa o bezpieczeństwie, bo nikogo na pewno nie musimy przekonywać, jak trudno utrzymać koncentrację w temperaturze więcej niż pięćdziesiąt stopni Celsjusza. Dodatkowo, klimatyzacja osusza powietrze, a to uniemożliwia parowanie szyb w aucie. Jak właściwie działa klimatyzacja – oferta: ofertę -> oferta: . Identycznie jak lodówka. Prezentuje się to tak, iż w komorze silnika znajduje się sprężarka, dzięki niej gaz zamienia się w ciecz.

nowy rodzaj wentylatorów SPAL

Autor: http://www.inter-instal.com/
Źródło: http://www.inter-instal.com/

Dostaje się ona do chłodnicy, a z tamtego miejsca przedostaje się do parownika. W parowniku ulega rozprężeniu i ze stanu ciekłego zmienia się w gazowy. Towarzyszy temu naturalnie spadek temperatury. Występuje niestety kilka kłopotów z eksploatacją klimatyzacji. Jedne z nich to trudności mechaniczne, inne zdrowotne. Co rzeczywiście jest w stanie się zepsuć w układzie klimatyzacji? Najczęściej pojawia się brak szczelności układu klimatyzacji, a jest to spowodowane korozją chłodnicy, parownika a nawet samej sprężarki.

Może to również wynikać z uszkodzeń mechanicznych. Nieszczelność będzie prowadziła do opróżnienia układu ze środka roboczego, natomiast także ze środka smarnego. Układ jest właściwie zabezpieczony przed pracą na sucho, lecz na początku spadku ciśnienia może prowadzić to do uszkodzenia sprężarki.

W takich okolicznościach w perspektywie pojawiają się niestety poważne wydatki. By sprawdzić, w jakim miejscu układ jest nieszczelny trzeba napełnić go czynnikiem plus barwnik UV. Rozpuszczony jest w oleju do smarowania sprężarki, barwnik natomiast widoczny jest w miejscach wycieku i widoczny jest odpowiednio w świetle UV. Dlatego też, by nasza klimatyzacja miała się najlepiej musimy wybierać jak najlepsze produkty, przykładem są wentylatory >>> wentylatory napowietrzające Spal ( -> do: się więcej: artykuł -> ). Niezawodne i sprawdzone już w wielu sytuacjach.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,