Czas na wymienianie kół – w jaki sposób się za to zabrać?

Wszyscy kierowcy wiedzą, że 2 razy w roku musimy zmienić opony. Obecnie jest właśnie ten czas. Nachodzi zima i bez względu czy pada śnieg, czy nie to na pewno pojawi się mróz. Drogi zaczną być śliskie i lepiej mieć odpowiednie opony w takiej sytuacji. A wymiana opon nie jest jakoś szczególnie skomplikowana. Niektórzy jadą do wulkanizatora, ale wielu ludzi we własnym zakresie daje sobie radę. Powinniśmy jedynie przy wymianie opon nie zapominać, że jeżeli letnie opony są w dobrym stanie, to można najzwyczajniej w świecie wyszukać miejsce na to, żeby je przechować na następny sezon.

Są również ludzie, którzy stawiają na opony na kilka sezonów. To sprawia, że wymieniają opony (opony ciężarowe napędowe) dopiero, kiedy te całkiem są zużyte. Pory roku nie mają dla nich znaczenia. Jeżeli jeździmy od lat, to genialna opcja. Ale jeżeli jesteśmy stawiającymi pierwsze kroki kierowcami sensowniej wymienić opony na zimowe i letnie, bo wtedy całkiem inaczej czuje się w aucie drogę.

Zobacz również:

U mechanika samochodowego

warsztat samochodwy

Autor: uniquelycat (Cathy) Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy wie, że dom i auto to skarbonka bez dna. Stale można coś pozmieniać, coś poprawić. Jeżeli chodzi o samochody, to fani motoryzacji bardzo często wiele rzeczy umieją ogarnąć sami. Ale i tak wiele kosztują ich wizyty u mechanik samochodowy. Natomiast ludzie, którzy mają samochód tylko po to, żeby poruszać się z punktu A do punktu B mało wiedzą o swych samochodach, one dopiero muszą dużo płacić za tego rodzaju wizyty. Przez to bywają w autoserwis niesamowicie często. Musimy jednak wiedzieć, że jeżeli sami nie zadbamy o nasze auto, to żaden nawet najwspanialszy mechanik nam nie wesprze nas. Musimy zwracać uwagę na wszystkie parametry codziennie – więcej na ten temat na tym portalu.

Powinniśmy wyszukać garaż dla naszych samochodów, bo dwanaście miesięcy pod chmurką rzeczywiście bardzo mocno wpływa na samochód. Poza technicznymi sprawami powinniśmy nie zapominamy o tym, by dbać o porządek w samochodzie. Są tacy kierowcy, którzy mają auto pięć lat i ich samochód wygląda dalej jak nowy. A są i tacy, którzy mają rok, a auto prezentuje się jakby miał parę lat. Na to jak jeździmy i co samodzielnie robimy ze swoim samochodem mechanik i nawet najwspanialszy autoserwis nie ma wpływu. Najistotniejsze jest nasze podejście. A specjaliści będą mogli nam pomóc, czy to przy wymianie opon jak również w jakiś innych ważnych sprawach.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,