Fotelik dla dziecka- jak kupić

Wszyscy wiemy, że na bezpieczeństwie nie wolno oszczędzać. Zwłaszcza gdy myślimy o naszych najmłodszych. Ale mimo wszelkiej wiedzy, której jesteśmy w posiadaniu, bywa, iż rodzice popełniają podstawowe błędy. Dyktują swój wybór ceną, odkupują używane foteliki od znajomych czy na serwisach aukcyjnych, a przy tym nie sprawdzają atestów.

foteliki 15 - 36 kg
Fakt, wybór należytego fotelika poważne przedsięwzięcie. Musimy więc rzetelnie podejść do tematu a następnie po głębszym zastanowieniu się zdecydować się na odpowiedni model, który zapewni dziecku bezpieczeństwo.

Głównie, należy zatroszczyć się aby fotelik pochodził od cieszącego się dobrą opinią producenta, spełniającego wszystkie wymogi i certyfikaty.

Czy interesują Cię prezentowane tematy? Jeżeli tak, to patrz szczegóły (http://blyss.pl/produkty/zabudowy-samochodow) i znajdź więcej informacji na ten temat – z pewnością będą niezwykle wciągające.

Wiele rzeczy dla dziecka można kupić z tzw. „drugiej ręki”. Tymczasem jeżeli chodzi o fotelik samochodowy bezwzględnie kupmy nieużywany, dlatego, że chodzi tu o bezpieczeństwo naszej pociechy. Decydując się na używany w komisie, czy na bazarze nigdy nie mamy możliwości sprawdzenia czy nie uczestniczył on w przykrym zdarzeniu lub – nawet gdy wizualnie wygląda dobrze – czy nie ma uszkodzeń w środku. Miejmy także na uwadze, że biorąc pod uwagę starzenie się materiałów z których wykonuje się foteliki, eksperci nie polecają używania ich przez najmłodsze dzieci w okresie dłuższym niż 5 lat od daty produkcji.

Nim wybierzemy fotelik, zapoznajmy się z jego kryteriami, w zależności od wagi dziecka. Foteliki 0 – 25 kg, montowane przodem i tyłem do kierunku jazdy przeznaczone są dla najmłodszych dzieci. Następna kategoria wagowa to foteliki 9 – 36 kg (porównaj ceny: ) oraz foteliki samochodowe 15 – 36 kg.

Najbezpieczniejszym miejscem w samochodzie do osadzenia fotelika jest środek tylnej kanapy, pod warunkiem, że jest wzbogacony o pas bezpieczeństwa który pozwala na jego zamontowanie lub Isofix. Dziecko znajduje się w bezpiecznej odległości od boków auta w razie zderzenia z prawą lub lewą stroną. Zasadniczo montujemy fotelik na tylnej kanapie za fotelem pasażera. Podążając drogą jednopasmową dziecko jest bliżej pobocza, nie przy osi jezdni, toteż zmniejsza się ryzyko uderzenia, ponadto nie trzeba go wyjmować od strony ulicy. NIGDY nie należy montować fotelika na przednim siedzeniu z włączoną poduszką powietrzną – w razie wypadku niesie to za sobą nieodwracalne konsekwencje, pamiętajmy tym!

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,