Czy bardziej korzystne są felgi aluminiowe czy stalowe do naszego auta oraz które są bardziej wytrzymałe?

Poprawiają one wygląd oraz osiągi pojazdu. Jako integralna część koła wpływ mają na bezpieczeństwo podróży, zatem bardzo ważną sprawą jest ich poprawny wybór. Gdy zdecydujemy się na nieodpowiedni rozmiar, w takiej sytuacji doprowadzić możemy do pogorszenia własności jezdnych auta.

samochód - widok

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
felgi

Autor: Christian Reese
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku dostępne są felgi stalowe oraz aluminiowe. Obydwa te typy mają swych przeciwników oraz zwolenników, ale z uwagi na to, że ceny aluminiowych felg spadły, coraz większa część kierujących decyduje się na montaż efektownych aluminiowych felg. Chociaż rezultat wizualny zazwyczaj stanowi podstawową determinantę, która decyduje o wymianie starych felg na felgi aluminiowe. Musimy mieć na uwadze także bezpieczeństwo jazdy po założeniu nowych części. Felgi wykonane ze stali wbrew pozorom są w większym stopniu narażone na uszkodzenia mechaniczne i bardzo szkodliwy wpływ warunków zewnętrznych. Z uwagi na to, że proces regeneracji felg stalowych jest łatwiejszy, to utarło się przeświadczenie, że są one trwalsze. Jednak to felgi z aluminium wyróżnić się mogłyby większą wytrzymałością.

Zerknij na opublikowany (http://blyss.pl/) artykuł, a niewątpliwie niezwykle Cię zainteresuje, gdyż odnajdziesz w tamtym miejscu ważne informacje dotyczące tego zagadnienia.

Jeżeli będą jednak źle wybrane, po wjechaniu w dziurę mogą się one rozpaść w drobny mak. Nowoczesne obręcze wykonane z aluminium są wytwarzane metodami kucia i flow fromingu. Poprawia to ich właściwości wytrzymałościowe oraz gwarantuje lekkość, ponieważ do ich wytworzenia konieczne jest mniej surowców.

Warto pamiętać o tym, że metody wytwarzania felg są bardzo drogie. Z takiego powodu za te części zapłacić trzeba więcej niż za typowe felgi, które są wyprodukowane ze stali. Uzyskujemy jednak w zamian bardzo dobrą jakość, większą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Uzyskujemy także bardzo dużą lekkość.

Następna zaleta alufelg to to, że porównując je z częściami, które są wykonane ze stali, lepiej chłodzą hamulce. Mogą być z powodzeniem stosowane przez kierowców, którzy lubią agresywną, dynamiczną i szybką jazdę. Pomocne będą w zredukowaniu temperatury w czasie hamowania.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,