Na jakie czynniki należy zwracać uwagę wybierając dysze do opryskiwacza?

Opryskiwacze są sprzętami, które w znaczny sposób mogłyby ułatwić rolnikowi pracę. Będzie to możliwe jednak jedynie wówczas, kiedy całkowicie zostaną dopasowane do naszych potrzeb i do rodzaju upraw oraz dokonywanych oprysków.

Garaż

Autor: Tabal
Źródło: Tabal
Warto dlatego zadbać o odpowiednie wyposażenie opryskiwacza.
Transport mebli

Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tego typu elementami jak pompa czy zbiornik, należałoby również się wyposażyć w coś takiego jak właściwa dysza. Gdy decydujemy się na Kupno dyszy do opryskiwacza, starannie należy sprawdzić jakie jest ich zastosowanie oraz do jakich oprysków moglibyśmy je wykorzystywać. Na tym etapie nie trzeba wierzyć informacjom o tym, że nabywane przez nas dysze są uniwersalne oraz mogłyby pomagać w rozpylaniu wszelkich oprysków, gdyż nie jest to do końca faktem. Zdawać sobie kwestię trzeba z tego, że dysze rozpylające średniokropliste będą się sprawdzały w wypadku rozpylania preparatów owadobójczych oraz chwastobójczych. Rozpylacze drobnokropliste będą sprawdzać się znakomicie w wypadku wykonywania oprysków na grzyby, a grubokroplistę są idealne jeśli chodzi o nawożenie oraz zabiegi doglebowe.
Ciśnienie oraz jakość wody są to parametry, które lekceważy niezwykle duża ilość rolników. Gdy decydujemy się na rozpylanie agrOChemikaliów na uprawach zdarza się, że mieszamy preparaty z wodą, którą dysponujemy. Dysze powinny dostosowane być do rodzaju wody, którą stosujemy.

Publikacja, którą teraz czytasz to wspaniałe źródło (https://mastereducator.pl/gorzow-wielkopolski/) informacji, ale jeżeli poszukujesz innych tego rodzaju danych, to kliknij ten link.

Przykładowo w wypadku wody miękkiej należałoby wybrać końcówki ektrażowe, zaś w wypadku wody twardej będą sprawdzać się doskonale dysze o odchylonym strumieniu. Warto mieć świadomość tego, że jakość dobieranych rozwiązań przez nas posiada bardzo olbrzymie znaczenie. Dlatego też decydując się na zakup dysz do opryskiwacza, należałoby postawić na produkty cenionych z wysokiej klasy i znanych producentów.

Dzięki temu nie będzie szybkich usterek, a sprzęt będzie nam służyć przez znaczny czas. Rolnictwo to wymagająca dziedzina, do której powinniśmy się dopasować, więc warto jest zatroszczyć się o to, aby opryskiwacze, z których korzystamy dostosowane były do typu upraw.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,