Jak zbudować garaż? Informacje dla rozważających dom z garażem na własnej działce.

Jeżeli chcemy zbudować dom i chcielibyśmy umieścić w jego sąsiedztwie garaż, przed nami podjęcie kilku ważnych decyzji. Pomijając tą o wyborze firmy, jaka ten garaż postawi. Czasami stworzenie stabilnej, a jednocześnie najzwyczajniej w świecie estetycznej konstrukcji, pasującej do naszych potrzeb i do zewnętrznego wyglądu domu albo nawet otoczenia to czasem całkiem duże zlecenie.

dom z garażem

Autor: JDH Rosewater
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsza sprawa – to nasza decyzja, czy nasz garaż będzie z blachy, z drewna czy też murowany. Oczywiście należy wziąć pod uwagę fakt, iż jeżeli będzie to garaż w sąsiedztwie domu, musi do niego po prostu pasować. Zwykle producent garaży blaszanych ma garaże w wielu wariantach oraz odcieniach, które można bez problemu dostosowywać do własnych wymagań i preferowanych rozwiązań – Wawsystem. Sporym uproszczeniem będzie też to, że proponowane garaże dostępne są w wersjach o określonym, oraz stworzonych na indywidualne zamówienie – o określonych rozmiarach czy barwach. Kolejna kwestia – jakich rozmiarów ma być ten garaż. Jeśli na 2 samochody, to ta konstrukcja musi być inna niż przy budowie małego garażu na jedno auto. Następna sprawa – czasem garaż przybiera też funkcję schowka czy nawet spiżarni, dlatego należy pomyśleć o „umeblowaniu” go. Rowery można umieścić w specjalnym stojaku, lecz też umieścić na ścianie.

Po przeczytaniu tego wpisu, polecam ościeżnica pozostałe informacje na przedstawiany temat, które będą nie mniej wciągające.

Jeżeli mamy pomysł, że będziemy chować w garażu wiele przedmiotów, nie tylko auta lub rowery, zastanówmy się, czy konstrukcja ma być ocieplona czy nie i które bramy garażowe będziemy chcieli zastosować – ocieplone czy nieocieplone. Producent garaży blaszanych, który garaż będzie nam planował, na pewno da najlepsze opcje, lecz w pierwszej kolejności należy zacząć od tego, iż pod garaż należy przygotować solidny grunt.

Garaż i samochód
Niezbędnym elementem jest nadanie jednego poziomu podłożu, na którym ma stać konstrukcja. Wygodne są bramy garażowe otwierane pilotem, lecz czy bramy będą uchylne, czy chowane w ścianie – to kwestie zależne od kilku elementów, na przykład od otoczenia. Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w gotowym już blaszaku – wiarygodne źródło. Podwyższyć poziom albo wydłużyć istniejącą konstrukcję czy nawet dodać drzwiczki lub okna. Jednak lepiej zbudować jedną, solidnie zaprojektowaną konstrukcję.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>