Przyrządy zagarniające, zabezpieczenia wałów – sprawdź nowości w branży

Stosowne uszczelnienia to pewność pracy, oraz bezpieczeństwo maszyn i aparatów przemysłowych. Dlatego również nadrzędną funkcję odgrywa uszczelnienie najlepszej jakości, wytrzymałe na działanie skrajnych warunków środowiska. W technice uszczelnień napotyka się wielką gamę pierścieni pomocniczych posiadających za obowiązek ubezpieczyć pracę zasadniczych uszczelnień, od jakich jest zależna szczelność systemu, albo zespołu.

Pierścienie zgarniające instalowane są w systemach uszczelniających cylindrów, by zeskrobywać brud, obce cząstki, czy też wilgoć z wysuniętych tłoczysk w czasie gdy na powrót wracają się one do wnętrza wałków. Zapobiegają one w ów sposób zanieczyszczeniu płynu hydraulicznego, co z kolei zdołałoby spowodować uszkodzenie pierścieni wiodących, samych uszczelnień, także pozostałych komponentów – czytaj dodatkowe informacje . Posiadają one za zadanie nie dopuścić do zanieczyszczeń chronicznych, bądź płynnych w formie pyłu, błota, albo cieczy aktywnej wraz z poruszającym się tłoczyskiem, lub nurnikiem do uszczelnienia podstawowego, lub wycięć tłoczysk.

łożysko

Przed doborem należytego rodzaju pierścienia zgarniającego i materiału z którego jest sporządzona, niezbędne jest zdefiniowanie żądanych parametrów pracy. Pierścienie zgarniające posiadają osobliwą rolę pracując w warunkach obszernego zapylenia. Pierścienie zgarniające wykonane są z wysokiej jakości surowców, mogących zadowolić różnorodne wymagania pod względem technicznym jak i ekonomicznym.

Uszczelnienia wałów są uszczelnieniami radialnymi do ściskania gazów, kurzów i par. Odnajdują użycie do uszczelniania wałów wywietrzników, dmuchaw, mieszalników, suszarek, wirówek, łożysk – czytaj nieco więcej . Mogą być używane nieomal w każdym obrębie przemysłu jak np. chemia, energetyka, kanalizacyjna, petrochemia, przemysł (zobacz także filtr patronowy) farmaceutyczny, spożywczy i technologia morska. Wszystkie typowe wieloelementowe pierścienie zgarniające występują jako całkowity zestaw.
Uszczelnienia wałów to uszczelnienia maszyn przetłaczających gazy łatwopalne, trujące i zatrute cząsteczkami stałymi, są zasilane neutralnym gazem zaporowym, hamującym przedostawaniu się spinanego medium do atmosfery.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>