Jakiego produktu potrzebują dla przykładu elementy samochodowe albo łożyska wysokoobrotowe?

Smary, jak zresztą ich określenie wskazuje, mają na celu smarowanie, czyli inaczej mówiąc naoliwienie konkretnej płaszczyzny w taki sposób, aby posiadała ona odpowiedni poślizg.
Przeważnie chodzi o to, żeby odpowiednio wybrany smar zmniejszył tarcie między stykającymi się przedmiotami, co znacznie przyspiesza ich działanie, a ponadto redukuje niebezpieczeństwo prędkiego zużywania się takich elementów.

Każdy smar isoflex nbu 15 ma w swym składzie tzw. substancję nośną, która pełni funkcje poślizgowe przykładowo substancje pomocnicze czy olej silnikowy. W zależności od zastosowania oraz od pokrywanych smarem powierzchni odróżnia się kilka typów smarów. Najbardziej istotne jest to, żeby zastosować właściwą substancję do określonych potrzeb. W sprzedaży można zobaczyć m.in. różne smary stałe. Są to substancje o zwartej oraz stałej gęstości, które wykorzystuje się przeważnie tam, gdzie smary półpłynne albo płynne mogłyby wyciekać lub być usunięte, ponieważ tego typu smary dłużej utrzymują się w dość obciążonym węźle tarcia.
dom

łożyska wysokoobrotowe
Niezwykle często smary stałe wykorzystuje się w sytuacji relatywnie dużych węzłów tarcia. Ponadto należy zwrócić uwagę na to, że zazwyczaj mieszanki smarujące mają w składzie również odpowiednie dodatki, które realizują różne cele, przykładowo ochronę przed korozją lub usprawnienie odprowadzania ciepła. Najczęściej używane dodatki to te zwiększające przyczepność smaru i jego tzw. lepkość, przeróżne dodatki przeciwutleniające, ograniczające stopień zużycia albo przeciwkorozyjne. Istnieje dla przykładu kompleksowy smar litowy, który jest stworzony na specjalistycznych bazach mineralnych i na dodatkach tego typu jak EP.

Jego zastosowanie to przykładowo łożyska wysokoobrotowe, które podatne są na oddziaływanie wysokich temperatur czy też wody. Chodzi tutaj dla przykładu o mechanizmy górnicze czy też budowlane, pojazdy lub chOCiażby granulatory.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,