Jakiego typu pojazdy wytwarza korporacja Iveco?

Korporacja motoryzacyjna, której pełna nazwa brzmi Industrial Vehicles Corporation, to włoska spółka stworzona w 1975 roku w Turynie. Firma jest kontrolowana przez najsłynniejszy włoski koncern samOChodowy.
Korporacja Iveco specjalizuje się w produkcji samochodów transportowych, wojskowych, ciężarowych oraz jednostek napędowych.

busy

Autor: Sunreef Yachts
Jest też wiodącym wytwórcą tak samych autobusów, jak i podwozi autobusowych. Koncern Iveco powstał w 1975 r. na skutek złączenia sektorów zajmujących się realizacją w różnych fabrykach aut ciężarowych. W Polsce koncern Iveco reprezentuje spółka pod nazwą Iveco Poland. Pod koniec XX wieku do 1999 r. modele firmy Iveco były montowane w naszym kraju. Były to m.in. samochody Iveco Eurocargo czy znane Iveco Daily.
Bardzo istotny jest także fakt, że Iveco jest ponadto producentem silników dla wielu innych wytwórców. Co interesujące, nie chodzi tutaj wyłącznie o silniki do aut ciężarowych, lecz także do maszyn budowlanych, łodzi oraz silników stacjonarnych, jakie stosowane są jako napędy agregatów elektrycznych. Są to motory m.in. z rodziny Sofim, NEF, Cursor 8, 12, czy Vector. Warto również wspomnieć, że w 2008 r. do sprzedaży wszedł pojazd o nazwie Iveco Massif. Jest to samochód osobowy, który bardzo przypomina popularny amerykański wojskowy pojazd. Należałoby dodać, że Iveco projektuje, tworzy, produkuje, a także wprowadza na rynek ogólną, kompletną gamę lekkich, średnich, a także ciężkich pojazdów użytkowych.

Iveco zatrudnia około 32000 członków personelu a produkcja odbywa się w 43 zakładach produkcyjnych w 18 państwach. W Europie produkcja odbywa się we Włoszech, w Niemczech, Hiszpanii, czy też na Ukrainie.

Kiedy przeczytasz prezentowany tekst, to także zafascynuje Cię polecana strona internetowa, która zawiera podobne dane na to zagadnienie, więc kliknij tutaj.

Pojazdy militarne są wytarzane przez spółkę Iveco DVD.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,