Jeśli posiada się samochód, to należy o niego regularnie dbać

Niejeden posiadacz auta zdaje sobie sprawę z tego, że musi dodawać do niego oleju. Ale czy nie zapomina o filtrze oleju?
Samochód jest genialny.

Lato

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Konsumenci

Autor: Warsfoll®

Dzięki niemu możemy prędko oraz wygodnie jeździć po mieście oraz podróżować po kraju. Jednakże musimy o niego odpowiednio dbać. Powinniśmy dla przykładu regularnie wymieniać olej. Jednak to nie koniec. Co jakiś czas powinniśmy też pamiętać, żeby wymieniać filtry oleju. Możemy to zrobić w każdym warsztacie samochodowym. Musimy jedynie kilka dni wcześniej umówić się na wymianę, ponieważ pracownicy muszą sprowadzić filtr w stu procentach pasujący do naszego modelu wozu. Filtr jest niewielkim, ale ważnym elementem każdego wozu. Funkcjonuje w systemie zamkniętym oraz odpowiada za oczyszczanie oleju z różnych osadów, które docierają tam przykładowo z komory spalania. Przy jego pomocy Silnik jest chroniony. To sprawia, że pracuje mu się łatwiej, a jego żywot jest wydłużony. Prościej oraz taniej jest przecież założyć nowy filtr oleju, niż kupować kolejne mata do samochodu z powodu zepsutego silnika. Trzeba wziąć to pod uwagę oraz precyzyjnie stosować się do zalecanych przez producenta auta dat wymiany filtrów. Powinniśmy stawiać na najlepszej jakości filtry, które są produkowane z nowoczesnych tworzyw sztucznych. Najlepiej byłoby, jeśliby miały także właściwe certyfikaty oraz gwarancję.

Nie zapominajmy, że porządny filtr musi być szczelny oraz dokładnie dopasowany. W przeciwnym wypadku nie będzie spełniał swego zadania tak, jak trzeba. Może nawet wtedy zrobić więcej szkody aniżeli pożytku.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,