Jak możemy podzielić przyczepki oraz na co należy zwracać uwagę wybierając przyczepkę?

Możemy na niej przewieźć przedmioty, które nie mieszczą się do bagażnika. Można by także przewieźć przedmioty, które są takiej wielkości, że nie mieszczą się do auta i w takiej sytuacji będziemy zmuszeni skorzystać ze świadczeń firmy kurierskiej.
Niektórzy kierowcy uważają, że żeby samochód mógł poruszać się z przyczepką, trzeba mieć specjalne uprawnienia.

Przepisy jednak zezwalają na prowadzenie auta z przyczepką wszystkim tym, którzy mają prawo jazdy kat. B. Nim rozpoczniemy sprawdzać określone modele przyczepek oraz zaczniemy porównywać ich właściwości, powinniśmy namyśleć się nad własnymi wymaganiami. Jeśli przyczepka będzie używana okazjonalnie do transportu przedmiotów o niedużej masie, wtedy wystarczyłaby przyczepka o mniejszej ładowności. Gdy ktokolwiek posiada małą spółkę budowlaną lub jest w trakcie budowania domu, wtedy może okazać się niewielka przyczepka niewystarczająca. W tego typu sytuacji trzeba porozglądać się za przyczepą z najazdowymi hamulcami oraz z amortyzatorami.
Rzeszów
przyczepka

Autor: Mitsubishi
Przyczepy możemy rozróżnić na ciężkie oraz lekkie. DMC lekkiej przyczepki nie może przewyższać 750 kg, ale nie musi ona być wedle przepisów zaopatrzona w najazdowy hamulec. Przyczepa ciężka posiada dopuszczalną masę całkowitą większą od 750 kilogramów oraz musi ona być zaopatrzona w najazdowy hamulec. Jednym z najważniejszych parametrów przyczepy są jej wymiary. Rozmiary muszą być dostosowane do wymiarów samochodu. Następnym parametrem jest ładowność przyczepy. Teoretycznie im większa jest ładowność, tym korzystniej, ale może się okazać, że nie potrzebujemy przyczepy o maksymalnej ładowności.

Powinniśmy także zwracać uwagę na jakość wytworzenia konstrukcji.

Jeżeli wczytujesz się w prezentowany tekst to znaczy, że temat Cię bardzo zafascynował – kliknij odnośnik do strony (http://www.autopartner.elk.pl/dynamiczna-wymiana-oleju-w-automatycznej-skrzyni-biegow-elk/), a znajdziesz równie atrakcyjne informacje.

Podwozie może być kształtu literki T albo V. W co poniektórych wypadkach jest możliwość regulacji podwozia. Należy również sprawdzić czy klapy są odpowiednio zabezpieczone.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,