W jaki sposób dobrze dobrać odpowiednią śrubę do kół?

Aby dobrze wybrać śrubę czy nakrętkę, należy skontaktować się ze specjalistą, gdyż błędnie wybrane mocowanie może prowadzić do oderwania się kół podczas jazdy, do awarii sensorów ABS lub innych składników pojazdu.

Każdy producent auta sugeruje konkretne parametry, jakie powinny zapewnić dobre mocowanie. Należy stosować oryginalne felgi stalowe lub wykonane z aluminium. Każdy sprzedawca posiada dostęp do tego typu danych. Kłopot pojawia się w takiej sytuacji, jeżeli kupujemy felgi nieoryginalne, w których najczęściej potrzebna jest dłuższa śrubka oraz inne jej osadzenie. Producenci oryginalnych felg definiują dokładną specyfikację nakrętki czy śruby, zależnie od marki i modelu danego auta. Przykładowo felga RH używana jest w pewnej niemieckiej marce.

Są w tym miejscu niezwykle atrakcyjne wiadomości, ale kliknij bez obaw ten link, gdyż to bez dwóch zdań unikalna strona (https://autopartner.elk.pl/mobilny-serwis-opon-tir/) – ona też Cię zaciekawi.

Zależnie od modelu, rekomenduje się je od 28 do 32 milimetrów długości gwintu albo do 120-170 Nm siły mocowania. Śrubki do kół wykonanych ze stali i wykonanych z aluminium dobiera się zazwyczaj według takich parametrów: skok gwintu mógłby być ustalony jako m.in.: 1,50m, 1 do 14×1,50m, 14×1,25 albo 1,2.

śrubki do kół

Autor: Photographer Sergy
Źródło: http://www.flickr.com

Drugim parametrem jest osadzenie śrubki. Mogłoby być ono stożkowe, czyli najpopularniejsze wykorzystywane w większej części zamienników felg i w felgach oryginalnych, osadzenie płaskie, np. śruby do felg oryginalnych europejskich wytwórców, może to być także osadzenie kuliste, zatem strefa R12 lub RA13. Kolejnym czynnikiem posiadającym wpływ na właściwy dobór śrubki do kół jest wielkość klucza. Może to być rozmiar 17, 19, 21 albo 22. Jeszcze innym parametrem jest długość robocza śruby, zatem długość gwintu. Może ona wynosić od 21 do 50 mm. Jeśli nie znasz długości śrubki, która jest potrzebna do takiej felgi, to są dwa sposoby. Pierwszym jest zbadanie długości w dokumentacji felgi.

Mamy aktualnie dostęp do tysięcy instrukcji i po podaniu danych dotyczących felgi (dla przykładu marka oraz model), jesteśmy w stanie bez zdejmowania koła w prawidłowy sposób dobrać konieczną śrubę.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,