Obecnie w zasadzie każdy posiada własny samochód. Widać to notabene w miastach, gdzie odnalezienie miejsca parkingowego zazwyczaj graniczy z cudem.

Na dzień dzisiejszy w zasadzie każdy posiada własny samochód. Widać to skądinąd w miastach, gdzie odnalezienie miejsca parkingowego zazwyczaj graniczy z cudem.

obrazek - samochód

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Posiadanie samochodem stało się symbolem statusu społecznego. W społeczeństwie przyjęło się, że każdy musi posiadać swój samochód, nawet jeżeli wydamy na niego jedyne pieniądze (). Co ważniejsze obecnie panuje moda zgodnie z którą musimy posiadać jak najlepszy model – najlepiej gdybyśmy zmieniali nasze auto co dwa lata. Jest to okoliczność analogiczna do smartfonów oraz innych nowinek technologicznych, które także zmieniamy jak rękawiczki w wyniku działania niezliczonych reklam, które widzimy codziennie, w każdym możliwym miejscu. Naturalnie nie wszystkie auta jeżdżące po ulicach należą do osób prywatnych. Spora część z nich, to samochody służbowe, zakupione przez różnorakie firmy. W takich przypadkach firmy te często inwestują w zbiorniki na paliwo albo zbiorniki na on, w zależności od tego jaki typ silnika posiadają zakupione auta. Jest to interesujące rozwiązanie, ponieważ zbiorniki te umożliwiają składowanie oraz wewnętrzną dystrybucję paliwa. Taka metoda pozwala na zaoszczędzenie cennego czasu, który standardowo poświęcilibyśmy na dojazd na stację paliw oraz pieniędzy dzięki możliwości zakupienia większych ilości paliwa w cenach hurtowych (). Tak wysoka ilość samochodów poruszających się codziennie po naszych ulicach ma jednak negatywne skutki, a mianowicie znacząco zanieczyszczają powietrze. Auta są właśnie najliczniejszą grupą pojazdów emitujących spaliny. Ponad 70% zanieczyszczeń powietrza pochodzi z gazów wylotowych aut, zarówno osobowych, a także ciężarowych. Jest to dużo więcej niż produkuje przemysł i energetyka razem wzięte.

Jeśli ta publikacja przykuła Twój wzrok, to zerknij na informacje (https://souniq.pl/), które omawia podobną problematykę. Tamten materiał niewątpliwie również Cię zaintryguje, więc kliknij tutaj.

Samochody jeżdżą wszędzie, jednak największe skupiska znajdują się w wielkich aglomeracjach oraz autostradach. W owych miejscach można zauważyć największe oznaki zanieczyszczenia powietrza. Oczywiście obecnie problem zanieczyszczenia powietrza staje się coraz bardziej popularny, skutkiem czego producenci próbują ograniczyć negatywny wpływ przemysłu motoryzacyjnego na środowisko stosując m. in. katalizatory, filtry do paliwa itd. co zdecydowanie jest krokiem w dobrym kierunku.


Podsumowując obecnie posiadanie samochodu jest symbolem statusu społecznego. Efektem takiej sytuacji są drogi wiecznie zapełnione pojazdami a także miasta, w których odnalezienie miejsca parkingowego jest prawdziwym wyzwaniem. Co więcej tak duża liczba samochodów ma wyraźny wpływ na środowisko w jakim żyjemy, i dlatego warto zadbać o to, żeby stały się one jak najbardziej przyjazne środowisku.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,